Giełda gier

Co was czeka.

Jeżeli masz gry, w które już nie grasz, leżą i się kurzą, zabierają Ci miejsce, nie chcesz ich już lub były po prostu nietrafionym w Twoje gusta prezentem, to zabierz je ze sobą na Twierdzę gdzie będzie możliwość ich odsprzedaży innym graczom. Zasady Twierdzowej giełdy gier planszowych są proste i przejrzyste: przynosisz grę i wyceniasz ją na formularzu zgłoszenia, my "oklejamy" ją proponowaną przez Ciebie ceną i numerem formularza (aby nic nie zginęło), po czym wystawiamy ją na giełdę gdzie każdy zainteresowany będzie mógł sobie ją obejrzeć i zdecydować czy ją zakupi. Jeżeli gra się sprzeda przekazujemy Ci na koniec giełdy (lub danego dnia imprezy) pieniądze i już. Nie pobieramy żadnych opłat "manipulacyjnych". W każdej chwili - jeżeli gra się jeszcze nie sprzedała oczywiście - możesz ją wycofać z giełdy. Jeżeli gra w ogóle się nie sprzeda, odbierasz ją na koniec imprezy - bez żadnych kosztów.

Aby pomóc w wycenie gier zachęcamy do skorzystania z:

  • i-szop.pl - wyszukiwarki cenowej gier planszowych, która uwzględnia również Allegro i inne systemy wyszukiwarek cenowych
  • działu Handel/Wymiana na forum GRY-PLANSZOWE.pl
  • działu Gry towarzyskie na portalu aukcyjnym Allegro

Warto przy wycenie uwzględnić stan gry i jej kompletność - podanie informacji dla kupujących na giełdzie o dodatkowych elementach (rozszerzeniach i dodatkach) lub brakujących komponentach ułatwi im podjęcie decyzji o zakupie.

Zastrzegamy, że jako organizator Twierdzy i giełdy gier planszowych, nie bierzemy odpowiedzialności za stan i ewentualne braki w sprzedawanych na giełdzie grach oraz nie udostępniamy danych prywatnych osób zgłaszających gry do giełdy. Z doświadczenia podpowiadamy, że jeżeli gra jest zafoliowana i wygląda jak nowa to raczej jest nowa i kompletna, natomiast jeżeli nie jest zafoliowana to zawsze można zerknąć do pudełka i sprawdzić zgodność komponentów z instrukcją. Ufamy, że gracze planszówkowi mogą liczyć na swoją uczciwość !

Gry biorące udział w giełdzie nie są częścią "grywalną" Twierdzy. Oznacza to, że tytuły na giełdzie nie stanowią games roomu i nie można ich wypożyczyć do pogrania sobie. Jeżeli uda się wam trafić na osobę zgłaszającą daną grę do giełdy na imprezie i dogadacie się z nią w temacie chwilowego wycofania gry z giełdy by w nią zagrać, to nic nie stoi na przeszkodzie. Ale o tym decyduje wyłącznie właściciel gry.